POLSKO-UKRAIŃSKA WYMIANA MŁODZIEŻY

Image placeholder

Projekt polsko-ukraiński pt.: "Poznajemy- rozumiemy Polskie i Ukraińskie szlaki tożsamości" ma na celu wzajemne zrozumienie młodych ludzi, zwiększenie tolerancji i otwartości poprzez poznanie tożsamości narodowej partnerów. Projekt zakłada spotkania mlodzieży z Polski oraz Ukrainy, aby wzmocnić stosunki międzynarodowe pomiędzy tymi dwoma państwami. Uczestnikami projektu są uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Namsłowie oraz uczniowie z Ararnego Koledżu im. E.Chraplwego z Zaleszczyk.

Zaleszczyki wbrew pozorom są mocno związane z Polską. Należały niegdyś do Królestwa Polskiego. W 1766 król Stanisław August Poniatoski nadał Zaleszczykom prawa miejskie. W 1928 Zaleszczyki zostały uznane za uzdrowisko o charakterze użyteczności publicznej. W okresie międzywojennym w Zaleszczykach mieściła się Szkoła Ogrodnicza, której jednym z dyrektorów był Marian Lityński (do 1933).

Od 15. do 22. września będziemy gościć grupę dwunastu uczniów i ich dwóch opiekunów w Namysłowie, gdzie pokażemy Ukraińskim kolegom jak żyjemy oraz zapoznamy ich z naszą kulturą. Natomiast od 06. do 13. grupa z Polski uda się na Ukrainę.

Podczas projektu będziemy wykonywać różne zadania, zwiedzać oraz dyskutować na temat naszych tożsamości narodowych.Mamy nadzieję, że wyniesiemy z projetu mnóstwo wiedzy oraz nowych znajomości. Numer projektu: UKR/2019/W/0071.